Materace nawierzchniowe są zdrowe?

Wygodny materac stanowi przedmiot, bez którego niełatwo sobie wyobrazić dzisiejszą sypialnię. Stanowi on idealne oparcie dla pleców, umożliwiając nam odprężający odpoczynek po aktywnym dniu, a także dba o kondycję naszego kręgosłupa, zapewniając nam odpowiednią postawę. Wybranie optymalnego materaca nie jest zadaniem prostym. Poniżej oferujemy kilka rad, które uproszczą nam ten wybór.

Twardy czy miękki – co wybrać?
Poziom twardości materaca stanowi jeden z najistotniejszych czynników, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru materaca do naszego pokoju. Popularnie królujące przekonanie, że korzystne są materace o większym stopniu twardości, jest faktycznie nieprawdziwe. Najbardziej optymalnie dobrany materac nie powinien być ani za twardy, ani zbyt miękki. Podczas nabywania materaca warto też kierować się pozą, jaką bardzo często przyjmujemy podczas snu. Jeżeli najczęściej śpimy na boku, nasz materac powinien być bardziej sprężysty – dzięki temu prościej wkomponujemy w nim bardziej wysunięte ramiona czy biodra. Osobom śpiącym na wznak zalecamy trochę twardsze materace, ponieważ masa ciała rozchodzi się wtedy jednolicie na na całej powierzchni.
Jeżeli już posiadamy materac, jednakże nie odpowiada nam jego twardość, to możemy ją bez trudu dopasować. Służą do tego funkcjonalne materace nawierzchniowe, które z powodzeniem zakupimy w każdym sklepie z akcesoriami domowymi. Na ogół są one zrobione z miękkiej pianki albo lateksu. Materace nawierzchniowe możemy również wykorzystać do podniesienia komfortu spania na wersalkach lub kanapach.

Jak dbać o czystość materaca?
W głównej mierze musimy dbać o to, aby nie zabrudzić materaca, gdyż znaczna większość z nich nie jest przeznaczona do wyprania. Pomogą nam w tym wyjątkowo praktyczne pokrowce na materac, które zapobiegają powstawaniu plam, jak również nadają materacowi ładny wygląd. Pokrowce wyróżniają się niezwykle prostą pielęgnacją – można je bardzo łatwo ściągnąć i uprać w pralce, a następnie znowu założyć na materac. Używanie osłonek na materac jest również bardzo zalecane dla osób cierpiących na alergię – wyłapują one roztocza i kurz oraz umożliwiają nam zdrowe oddychanie.
Pomoc w czyszczeniu materaca dają nam również idealnie dobrane materace nawierzchniowe w zestawieniu z pasującymi do nich pokrowcami. W tym przypadku nasz właściwy materac ma dwuczęściowe zabezpieczenie, dzięki czemu bez wątpienia go nie zabrudzimy.

Cena kupna materaca
Na obecnym rynku znajdziemy zarówno nieco tańsze, jak i trochę droższe modele materaców. Myśląc o kupno materaca musimy Brać pod uwagę fakt, że jest to inwestycja długofalowa, która będzie nam służyć przez zdecydowanie długi czas. Właśnie z tego powodu warto wybrać nieco droższy model, który będzie się jednocześnie charakteryzować wyraźnie dłuższą żywotnością i wysokim komfortem używania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *