Materac najlepszy dla dziecka – wnioski

Kupno materaca dziecięcego nie jest sprawą Prostą. Musimy zwrócić uwagę na dużo czynników, które mogą mieć wpływ nie tylko na komfort, lecz również na zdrowie naszego dziecka. Źle dobrany materac może mieć bowiem niekorzystny wpływ na rozwój jego organizmu i w skutku doprowadzić do uciążliwego bólu pleców. Można jednakże pamiętać o kilku istotnych kwestiach, aby z łatwością wybrać najkorzystniejszy produkt. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się materace wykonane z wysokoelastycznej pianki, nazywanej również Coldfoam. Materiał ten charakteryzuje się dobrą elastycznością punktową oraz niezwykłą sprężystością, co sprawia, że idealnie dopasuje się do ciała dziecka, umożliwiając mu prawidłowy rozwój.

Tego rodzaju wypełnienie jest również niezwykle higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Pianka wysokoelastyczna świetnie przepuszcza powietrze, co zapobiega tworzeniu się pleśni i grzybów, jak również nie absorbuje roztoczy i kurzu, dzięki czemu jest przeznaczony idealnie dla alergików. Pianka wysokoelastyczna jest także niezwykle trwała – nie traci formy i szybko powraca do swojego poprzedniego kształtu, nawet po mocnym nacisku. Dzięki temu z pewnością posłuży nam przez lata, zachowując przy tym swoje właściwości oraz estetyczny wygląd.

Dobranie pasującego rozmiaru materaca to rzecz najważniejsza. Podejmując tą decyzję musimy pamiętać o tym, że dzieci niezwykle szybko rosną. Właśnie dlatego warto zainwestować w nieco większy materac, który będzie nam służyć przez dłuższy okres czasu. Świetnym wyborem dla dziecka w wieku szkolnym jest materac 160×200 albo 140×200 cm. Powinniśmy jednak zwrócić również uwagę na to, by dziecko posiadało dużą swobodę poruszania się w czasie snu – więcej miejsca zapewni mu niewątpliwie materac 160×200 cm.

Wielkość materaca powinna się również pokrywać z wielkością stelaża. Zbyt wielki materac będzie z niego po prostu wystawał, co może doprowadzić do niebezpiecznego przesuwania się materaca w czasie snu. Dzięki temu dziecko będzie mogło się bez problemu poruszać w czasie snu. Uwzględniając nasze powyższe przemyślenia, najkorzystniejszym materacem dla dziecka okazuje się być piankowy materac 160×200 cm. Wytworzenie z sprężystej, miękkiej pianki zapewni naszemu dziecku idealne warunki do snu, a także umożliwi mu poprawny rozwój. Komfortowy rozmiar z kolei zadba o jego wygodę, by mogło ono beztrosko spać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *