Stopień twardości materaca a kręgosłup dziecka

Zakup materaca dla dziecka – o czym powinniśmy pamiętać?
Kupno materaca do pokoju dziecięcego powinien zostać dokładnie przemyślany, gdyż nieprawidłowo wybrany materac może znaleźć negatywne odzwierciedlenie na zdrowiu dziecka. Niedopasowany materac może skutkować szczególnie uciążliwym bólem kręgosłupa, jak również doprowadzić do trwałego skrzywienia kręgosłupa, co może być uciążliwe do wyleczenia i dokuczać dziecku nawet w późniejszym życiu. O czym musimy więc pamiętać, aby temu zapobiec?

Czytaj dalej Stopień twardości materaca a kręgosłup dziecka

Jak zadbać o możliwie najwyższy komfort podczas snu?

Sen to moment, w którym czerpiemy siłę po całym dniu pełnym pracy i stresu powiązanego z kłopotami codziennego dnia. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby się dobrze wysypiać, ponieważ bez tego nasze ciało nie może prawidłowo działać i stawiać czoła codziennym wyzwaniom. O relaksujący i ożywczy sen z pewnością zatroszczy się prawidłowo dopasowany materac, zapewniając podparcie dla kręgosłupa i rozluźniając całe ciało.  Najkorzystniejszy materac to taki, który optymalnie dostosowuje się do ciała osoby śpiącej. Z tego właśnie powodu nie powinien on być zbyt twardy, gdyż wtedy nie będziemy mogli ułożyć w nim wygodnie najbardziej wystających części ciała, ale również nie powinien być zbyt miękki – wtedy z kolei zapadniemy się w nim, co nie jest wskazane dla naszych pleców. Najkorzystniejszą elastycznością punktową charakteryzują się materace lateksowe, wytworzone z mieszanki naturalnego i syntetycznego lateksu.

Czytaj dalej Jak zadbać o możliwie najwyższy komfort podczas snu?

Wybór wypełnienia materaca.

Jeśli nasze dziecko każdego dnia wstaje niewyspane i skarży się na ból pleców, może być to przyczyną źle dopasowanego materaca. Dobry materac Musi świetnie dopasowywać się do krzywizny ciała i zapewniać oparcie dla kręgosłupa, nadając uczucie komfortu. Jaki materac nabyć, by polepszyć komfort snu naszego dziecka? Przede wszystkim materac musi być idealnie dobrany do wymiarów łóżka – zbyt mały albo za duży może znacznie obniżyć wygodę snu. Jeśli chodzi o materac do pokoju dziecięcego, najczęściej kupowany rodzaj to materac 90 x 200 cm – nadaje on dziecku optymalny komfort oraz umożliwia zdrowy rozwój podczas spania. Na rynku możemy znaleźć także modele o innych wymiarach, na przykład 80 x 200 lub 90 x 190 cm, jednak najkorzystniejszy dla dziecka jest bez wątpliwości materac 90 x 200 cm.

Czytaj dalej Wybór wypełnienia materaca.

Materac najlepszy dla dziecka – wnioski

Kupno materaca dziecięcego nie jest sprawą Prostą. Musimy zwrócić uwagę na dużo czynników, które mogą mieć wpływ nie tylko na komfort, lecz również na zdrowie naszego dziecka. Źle dobrany materac może mieć bowiem niekorzystny wpływ na rozwój jego organizmu i w skutku doprowadzić do uciążliwego bólu pleców. Można jednakże pamiętać o kilku istotnych kwestiach, aby z łatwością wybrać najkorzystniejszy produkt. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się materace wykonane z wysokoelastycznej pianki, nazywanej również Coldfoam. Materiał ten charakteryzuje się dobrą elastycznością punktową oraz niezwykłą sprężystością, co sprawia, że idealnie dopasuje się do ciała dziecka, umożliwiając mu prawidłowy rozwój.

Czytaj dalej Materac najlepszy dla dziecka – wnioski

Lateks wspaniale izoluje ciepło, co sprawia, że nie jest przeznaczony dla osób…

materace lateksowe

Najmodniejsze w ostatnich czasach są materace z wkładem wykonanym z pianki lub z lateksu. Ale co je różni i który z nich faktycznie jest lepszy?
Materace z pianki Pianka stanowi materiał, który świetnie współpracuje z ciałem człowieka – ugina się pod wpływem ciężaru ciała, a ciepłota ciała sprawia, że staje się nieco bardziej miękka. Dzięki temu materace piankowe doskonale dopasowują się do zakrzywienia kręgosłupa, dając mu komfortowe podparcie i zapewniając mu relaks w czasie snu. Tego typu materace wspaniale współpracują też ze stelażami. Pianka świetnie przepuszcza powietrze, jak również nie magazynuje wilgoci, co sprawia, że jest higieniczna i nie tworzy się na niej pleśń czy grzyb. Jest ona również szczególnie nieskomplikowana w pielęgnacji, co odróżnia ją od lateksu.

Czytaj dalej Lateks wspaniale izoluje ciepło, co sprawia, że nie jest przeznaczony dla osób…

Czym odznaczają się materace kieszeniowe?

W odpowiedni sposób dopasowany materac stwarza gwarancję relaksującego wypoczynku. Dlatego też tak niezwykle ważne jest by wybrać materac, który idealnie odpowiada naszym wymaganiom – jest wygodny, odznacza się odpowiednim stopniem twardości, a także korzystną ceną. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się materace kieszeniowe, które z całą pewnością pozwolą nam na spokojny i zdrowy sen. Cechą charakterystyczną dla materacy kieszeniowych jest ich wyjątkowa budowa. Są one stworzone z kieszeniowych sprężyn o dość dużej średnicy, a dodatkowo każda z nich jest umieszczona w oddzielnej kieszeni – stąd wywodzi się ich nazwa. Dzięki temu wyróżniają się one wyjątkowo wysoką punktową elastycznością, co zapewnia wysoki komfort podczas spania, niezależnie od naszej wagi.

Czytaj dalej Czym odznaczają się materace kieszeniowe?

Czy materac wysokoelastyczny stanowi dobry wybór?

Kupienie materaca do pokoju dziecięcego nie jest zadaniem prostym. Organizm naszych dzieci potrzebuje bowiem specjalnych warunków, aby móc się prawidłowo rozwijać i wszystkie uniedogodnienia mogą odbić się niekorzystnie na ich stanie zdrowia. W ostatnich czasach coraz bardziej powszechne staje się przekonanie mówiące, że najkorzystniejsze dla dzieci są materace wysokoelastyczne. Ale czy jest to przekonanie prawdziwe?
Z czego wyprodukowane są wysokoelastyczne materace?

Czytaj dalej Czy materac wysokoelastyczny stanowi dobry wybór?

Kupno materaca dziecięcego – o czym trzeba pamiętać?

Zakup materaca do pokoju dziecięcego powinien zostać dokładnie przemyślany, ponieważ źle dobrany materac może odbić się na dobrym samopoczuciu dziecka. Nieodpowiedni materac może się objawiać przede wszystkim długotrwałym bólem kręgosłupa, a nawet doprowadzić do trwałego skrzywienia kręgosłupa, co może być uciążliwe do wyleczenia i towarzyszyć dziecku jeszcze w późniejszym życiu. Na co musimy więc zwrócić uwagę, aby tego uniknąć? Pierwszą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest rozmiar materaca – nie może on być za krótki, a jednocześnie musi dawać dziecku swobodę poruszania. Rynek daje nam niezwykle szeroką paletę pojedynczych materaców – materac 140×200, 180×200, 150×200 cm i nie tylko.

Czytaj dalej Kupno materaca dziecięcego – o czym trzeba pamiętać?

Jak zapewnić sobie najwyższy komfort podczas nocnego wypoczynku?

Sen stanowi czas, w którym czerpiemy energię po całym dniu pełnym pracy i stresu związanego z kłopotami codziennego dnia. Z tego tego powodu tak istotne jest, żeby się dobrze wysypiać, ponieważ bez tego nasze ciało nie może bez przeszkód funkcjonować i stawiać czoła codziennym trudnościom. O spokojny i ożywczy sen z powodzeniem zadba dobrze dobrany materac, zapewniając podparcie dla pleców i rozluźniając całe ciało. Najkorzystniejszy materac to ten, który optymalnie dostosowuje się do ciała śpiącej osoby. Dlatego też nie powinien on być zbyt twardy, gdyż wtedy nie będziemy mogli ułożyć w nim komfortowo najbardziej wysuniętych części ciała, ale też nie powinien być zbyt miękki – wtedy natomiast zapadniemy się w nim, co nie jest wskazane dla naszego kręgosłupa.

Czytaj dalej Jak zapewnić sobie najwyższy komfort podczas nocnego wypoczynku?

Co opłaca się zakupić?

Podejmując decyzję o zakupie nowego materaca stajemy przed ważnym pytaniem – jakie wypełnienie będzie dla nas najbardziej optymalne? Najczęściej wybierane w ostatnich czasach są materace z wkładem wytworzonym z lateksu albo pianki. Ale co je odróżnia i który z nich faktycznie jest lepszy? Pianka to materiał, który świetnie współpracuje z ciałem człowieka – zgina się pod wpływem ciężaru ciała, a ciepłota ciała sprawia, że staje się troszkę bardziej miękka. Z tego powodu materace piankowe bezkonkurencyjnie dopasowują się do kształtu kręgosłupa, oferując mu komfortowe oparcie i umożliwiając mu odprężenie w czasie snu. Tego rodzaju materace dobrze współpracują też ze stelażami. Pianka nienagannnie przepuszcza powietrze, jak również nie magazynuje wilgoci, dzięki czemu jest higieniczna i nie powstaje na niej pleśń czy grzyb. Jest ona także szczególnie łatwa w zachowaniu czystości, co różni ją od lateksu.

Czytaj dalej Co opłaca się zakupić?